De laatste 5 weerflitsen
19:41  LOCHEM [GL]
15.2C (8/8) Geheel bewolkt


18:03  IJSSELMUIDEN [OV]
16.8C (6/8) Zwaar bewolkt


12:17  EESVEEN [OV]
14.5C Lichte regen


11:55  ENSCHEDE [OV]
15.8C (8/8) Geheel bewolkt


11:53  ROODESCHOOL [GR]
15,1C Lichte regen


arrowHome arrow WEEReldnieuws arrow Warmterecords in Groenland, regenrecords Spitsbergen donderdag 02 september 2010  
Advertisement
Advertisement
Advertisement
Advertisement





Wachtwoord vergeten?
Maak één account aan!
Na inloggen heeft u extra mogelijkheden op deze website.

Warmterecords in Groenland, regenrecords Spitsbergen Afdrukken E-mail

De koude zit in Scandinavië deze winter (behalve in het hoge noorden), januari was zeer warm in Groenland. Januari's maand-gemiddelde temperatuur voor Qaqortoq, Prins Christian Sund en Paamiut in het zuiden van Groenland is recordhoog sinds daar gemeten werd (1958).

In Prince Christian Sund - op de zuidpunt van Groenland -  is een maandgemiddelde temperatuur in januari gemeten van +0.3 ° C. Normaal voor de periode 1961-90 is -4,1 ° C. 

In Qaqortoq was het +0.1 ° C. Normaal is daar  -5,5 ° C. In Paamiut -1,1 ° C. Norm is hier -6,6 ° C.

In Tasiilaq op de oostkust van Groenland, was het de tweede warmste tot nu toe met -2,0 ° C tegen -7,5 ° C. normaal. Alleen januari 1987 was warmer hier met -0,9 ° C.  

De koude zit in Scandinavië deze winter, maar januari was zeer warm in Groenland en Spitsbergen.
Het was ook warm in andere delen van Groenland, maar meer gematigd en minder in het noorden.

Sinds medio december 2009, is het op veel plaatsen in Groenland erg warm geweest en nu dus ook in januari 2010.

Het fenomeen dat geassocieerd wordt met variaties in de atmosferische circulatie in het Noord-Atlantische gebied wordt de NAO (North Atlantic Oscillation) genoemd. Deze winter staat de NAO-index licht tot matig negatief, wat inhoudt dat er hoge druk in het noorden van de Atlantische Oceaan is en lagere druk boven het zuiden van de Oceean.
Meteorologen noemen het fenomeen de negatieve fase van de Noord-Atlantische oscillatie, en in Denemarken noemt men het ook wel gewoon de 'temperatuurwip'.

De temperatuurwip houdt in dat het als het warm is in Groenland, het koud is in Denemarken en andersom.

Ook in Spitsbergen was januari erg warm met een recordhoeveelheid regen. Normaal valt er voornamelijk sneeuw.

In Groenland was er ook vaak regen. Terwijl het normaal met sneeuw bedekt is zien we nu meestentijds een sneeuwvrij landschap.

Bronnen: DMI en NMI

Groenland januari 2010
(Tobias Petersen) Het onwinterse beeld in Groenland in januari 2010

 

 
< Vorige   Volgende >
Weerfoto's
1.jpg
Hotlinks
Uit de Weerspiegel
Bezoekers online
Er zijn 66 gasten en 8 leden aanwezig: voerman, 31061, Roel RM, Cor Riezebos, Hans Nienhuis, ddj, lieve_ridwan, Jeroen.

© 2010 Vereniging voor Weerkunde en Klimatologie
Joomla! is Free Software released under the GNU/GPL License.